Contact us now
61 674 03 64

Druk cyfrowy kęty

Druk cyfrowy kęty

Druk cyfrowy

Dzięki postępowi nowoczesnych technologii branża drukarska przeżywa prawdziwy renesans. Pozwalają one na osiągnięcie o wiele większej jakości wydruku aniżeli w przypadku rutynowo działających drukarek czy też ploterów. 
Druk cyfrowy pozwala także na adaptację zleceń praktycznie „od ręki”. Jest to wykonalne dzięki skróceniu fazy przygotowywania do druku. Materiały do drukowania dostarczane są w formie danych cyfrowych. Nie trzeba przygotować formy drukowej ani robić druków próbnych – pierwsza odbitka, która zejdzie z maszyny jest już odbitką nakładową.
Najpopularniejszą metodą druku cyfrowego jest drukowanie elektrofotograficzne, inaczej laserowe. Polega ona na przerobieniu danych wejściowych na „ramkę”, a więc zestaw danych rastrowych zawierający informację o drukowanym obrazie. Później modulowana jest wiązka laserowa. Oświetla ona naładowany elektrostatycznie receptor pokryty materiałem światłoczułym. Następnie wyjątkowy proszek barwiący (toner) przemieszany z ferromagnetykiem przybliżany jest do powierzchni receptora i przykleja się do niego w miejscach naświetlonych laserem. Finalnym etapem jest przeniesienie proszku barwiącego na zadrukowywaną nawierzchnię – najczęściej wielorakie typy papieru.
Jednym z największych zalet druku cyfrowego jest ogromna jakość – dostrzegalna zarówno w przypadku zwykłego czarnego tekstu, jak i kolorowego druku.